Belka
Niedziela, 22 Grudnia 2024   imieniny: Franciszka, Bożena, Zenon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zapraszamy na wykład prof. Teresy Sołdry-Gwiżdż

Data publikacji: 2019-06-18, Data modyfikacji: 2019-06-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Serdecznie zapraszamy na otwarte zebrania naukowe w Państwowym Instytucie Naukowym Instytut Śląski w Opolu (cykl Środy w Instytucie Śląskim), na którym dr hab., prof. UO Teresa Sołdra-Gwiżdż przedstawi wykład 30 lat socjologii opolskiej w III RP: nadzieje i rozczarowania. Wykład połączony jest z prezentacją 83 tomu „Studiów Śląskich”, poświęconego pamięci dr Danuty Berlińskiej, pt. W poszukiwaniu tożsamości. Grupy mniejszościowe w Polsce i na Śląsku po 1989 roku . Spotkanie odbędzie się 19 czerwca 2019 r., (środa) o godzinie 14.00 w siedzibie PIN – Instytutu Śląskiego w Opolu(ul. Piastowska 17, sala 201, II piętro).  

Pełna treść wiadomości na: socjologia.wns.uni.opole.pl/?p=14920
socjologia.uni.opole.pl, Źródło artykułu: socjologia.uni.opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski opolskie

    Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

    Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

    Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola