Zapraszamy do zapoznania się z konkursami, które będą trwały w marcu. Oferta obejmuje łącznie 28 konkursów: 9 z programów krajowych, 10 z programów regionalnych oraz 9 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
Mikro, mali i średni przedsiębiorcy, którzy planują wziąć udział w programach Unii Europejskiej mogą pozyskać środki, aby się do tego dobrze przygotować. Chodzi o takie programy jak: Kreatywna Europa, LIFE, Horyzont Europa i Single Market Programme.
Można otrzymać na ten cel nawet 280 tys. zł i przeznaczyć m.in. na pokrycie kosztów:
Dla startuperów, którzy zakończyli inkubację w platformie startowej, działającej w Programie Polska Wschodnia, przeznaczony jest kolejny konkurs, w którym czeka nawet 1 mln złotych wsparcia na rozwinięcie działalności. To oferta dla tych przedsiębiorców, którzy chcą wprowadzić produkt na rynek krajowy lub zagraniczny i stopniowo zwiększać sprzedaż.
Pozyskane środki mogą przeznaczyć m.in. na zakup usług doradczych lub eksperckich, pensje dla pracowników zaangażowanych w projekt lub promocję swojego przedsięwzięcia.
Konkurs ruszył 4 stycznia i będzie trwał do 19 maja 2022 r.
W trosce o zrównoważoną mobilność miejską podejmowane są działania zachęcające mieszkańców do częstszego korzystania z transportu niezmotoryzowanego (rowerem, pieszo) oraz publicznego.
Obecnie dofinansowanie z Funduszy Europejskich mogą uzyskać projekty dotyczące opracowania dokumentacji planistycznej w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej (Plany Zrównoważonej Mobilności Miejskiej - SUMP).
Wnioski o dofinansowanie można będzie składać w terminie od 24 marca 2022 r. do 22 kwietnia 2022 r.
Firmę można rozwijać również w oparciu o rozwiązania skierowane do osób ze szczególnymi potrzebami.
Jesteś mikro, małym, średnim lub dużym przedsiębiorcą i:
W województwie podlaskim, w terminie od 11 marca do 4 kwietnia, będzie trwał nabór dla JST oraz administracji rządowej (w zakresie projektów o zasięgu wyłącznie regionalnym), do konkursu poświęconemu wspieraniu odbudowy gospodarki regionu w związku z pandemią COVID-19.
Wsparciem będą objęte projekty dotyczące rozwoju usług elektronicznych w administracji. E-usługi umożliwiają załatwianie spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, ułatwiają codzienne życie i pomagają zaoszczędzić czas.
Jeszcze do 11 marca zapraszamy przedsiębiorców do aplikowania o dofinansowanie zakładające budowę lub modernizację sieci dystrybucyjnych, umożliwiających przyłączenie jednostek wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do Krajowego Systemu Elektroenergetycznego.
Termin składania wniosków: od 21 lutego 2022 r. do 11 marca 2022 r.
Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mają szansę na wsparcie projektów z zakresu głębokiej termomodernizacji, mających na celu poprawę efektywności energetycznej.
Termomodernizacja budynków, może obejmować między innymi kompleksowe, wielokierunkowe działania, w tym możliwość instalacji źródeł ciepła opartych o OZE lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji z OZE.
Wnioski można będzie składać w terminie od 22 marca do 20 kwietnia.
Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa. Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%. Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola