Belka
Wtorek, 24 Grudnia 2024   imieniny: Adam i Ewa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uczymy przez działanie!

Data publikacji: 2019-04-26, Data modyfikacji: 2019-04-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Studenci i studentki socjologii, Intercultural Communication, psychologii i filozofii, biorą udział w pracach badawczych realizowanych w ramach przedmiotu socjologia w działaniu. Jest to kurs, którego celem jest pokazanie, że kompetencje zdobyte w czasie studiów z powodzeniem można wykorzystywać w budowaniu kariery zawodowej. W tym semestrze kurs prowadzony jest we współpracy z Karoliną Trościanką i Marcinem Deutschmannem z Akademickiego Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego, wpieranych merytorycznie przez dr Magdalenę Piejko-Płonkę z naszego Instytutu. Pierwsze działania badawcze przeprowadzone zostały w ramach X Giełdy Pracy Uniwersytetu Opolskiego. Od początku semestru w ramach socjologii w działaniu: opracowaliśmy narzędzia badawcze i przeprowadziliśmy pilotaż przeprowadziliśmy szkolenia z moderowania grup warsztatowych zrekrutowaliśmy uczestników i uczestniczki warsztatów zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy warsztaty deliberatywne, w których wzięli udział studenci, studentki różnych kierunków, absolwenci i absolwentki UO, oraz przedstawiciele pracodawców zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy dyskusję panelową z udziałem pracodawców, przedstawicieli Urzędów Pracy, agencji zatrudnienia, władz dziekańskich i pracowników Uniwersytetu Opolskiego pracujemy nad analizą zebranych danych oraz raportem końcowym z rekomendacjami dla pracodawców Warsztaty i dyskusja spotkały się z dużym zainteresowaniem, a problemy, które podnosili uczestnicy warsztatów okazały się być na tyle istotne, że biorący udział w dyskusji przedstawiciele wydziałów uniwersytetu zgłosili potrzebę kontynuowania prac warsztatowych. To dowód na to, że rozpoznanie potrzeb pracowników i pracodawców wymaga zaangażowanego podejścia i właśnie socjologii zorientowanej na działanie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom warsztatów i dyskusji panelowej, a przede wszystkim studentom i studentkom, którzy razem z nami tworzą zespół socjologii w działaniu: Dominice Kilijanek, Patrycji Mirek, Paulinie Przybyś, Jesice Warzesze (studentki trzeciego roku socjologii), Magdalenie Duszak, Katarzynie Żurakowskiej (studentki drugiego roku Intercultural Communication), Patrykowi Kozokowi (student psychologii), Pawłowi Wronowskiemu (student filozofii). Więcej informacji o prowadzonych działaniach badawczych zamieścimy na koniec semestru. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: [email protected].

Pełna treść wiadomości na: socjologia.uni.opole.pl/?p=14766
socjologia.uni.opole.pl, Źródło artykułu: socjologia.uni.opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski opolskie

    Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

    Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

    Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola