Belka
Poniedziałek, 23 Grudnia 2024   imieniny: Dagna, Wiktoria, Sławomir
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Relacja z XVII Opolskiego Festiwalu Nauki

Data publikacji: 2019-06-07, Data modyfikacji: 2019-06-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Festiwal Nauki już za nami. W tym roku naszym hasłem przewodnim była wielokulturowość. Pokazywaliśmy ją na różne sposoby – od poważnych i często inspirujących rozmów z dorosłymi, przez liczne zabawy dla dzieci, aż po możliwość skosztowania smaków z kilku zakątków świata.   W Noc Nauki bawiliśmy się świetnie w meandrach Labiryntu Zagadek. Nasi goście (szczególnie ci najmłodsi!) wykazali się bogatą wiedzą na temat rozmaitych grup etnicznych. Mieliśmy okazję porozmawiać o stereotypach narodowych, także tych dotyczących Polaków. Niedzielnym Piknikiem Naukowym zawojowały potrawy serwowane przez studentów przybyłych do nas z Ukrainy, Egiptu oraz Maroko. To była świetna okazja, by porozmawiać z odwiedzającymi nasze opolanami stoiska o różnorodności kulturowej, zaobserwować ich zachwyt, czasem też…obawy przez innością.   Wielu gości odwiedziło też nasz drugi namiot, w którym można było wziąć udział w konkursach, zagrać w grę towarzyską lub ułożyć puzzle 3d, które w nagrodę (za ciężką pracę w upalny dzień) można było zabrać ze sobą na pamiątkę.   Dziękujemy naszym fantastycznym studentkom – Małgosi i Marcie – za nieoceniony wysiłek – zarówno umysłowy (wspólna burza mózgów nad atrakcjami festiwalu), jak i fizyczny (podczas dźwigania stołów i krzeseł).   Dziękujemy także dr Tadeuszowi Detynie za wsparcie podczas pikniku. Oprócz transportu materiałów do instytutu, Tadeusz niezawodnie uporał się ze słodyczami w postaci krówek i ciasteczek!   Thank you to our students of Intercultural Communication, Moody&Liuda for the best Kebab and Szawarma in Opole! And thank you to Abdel, Asma and her friend for delicious Egyptian and Moroccan meals.   Do zobaczenia w przyszłym roku (see you next year)   dr Anna Kopczak-Wirga (koordynator OFN w Instytucie Socjologii)  

Pełna treść wiadomości na: socjologia.wns.uni.opole.pl/?p=14891
socjologia.uni.opole.pl, Źródło artykułu: socjologia.uni.opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski opolskie

    Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

    Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

    Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola