Belka
Poniedziałek, 22 Października 2018   imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Nieoficjalne wyniki z połowy obwodów. Wynik...

Data dodania: 2018-10-22
Niewyobrażalny chaos przy liczeniu głosów w komisjach spowodował, że nieoficjalne wyniki z miasta nie są jeszcze znane. Po policzeniu głosów z 44 komisji wynik prezydenta Wiśniewski... więcej »
 
 

Proces w epoce Zbigniewa Ziobry. Opolskiej sędzi...

Data dodania: 2018-10-22
W Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu rozpatrywano wniosek Prokuratury Krajowej o uchylenie immunitetu opolskiej sędzi. Rozprawa zaczęła się wyproszeniem publiczności, a została przerwan... więcej »
 
 

Wolontariusze TOZ uratowali owczarka przed...

Data dodania: 2018-10-21
Wiosną br. wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali interwencyjnie owczarka Dino, który znajdował się w stanie skrajnego zaniedbania. Dość powiedzieć, że oczu zwier... więcej »
 
 

Opolanie się zmobilizowali do głosowania. Drugiej...

Data dodania: 2018-10-21
Według pierwszych sondaży w Opolu nie będzie drugiej tury wyborów, a prezydent Opola zacznie drugą kadencję z marszu uzyskując wynik ok. 64 proc. W Opolu do głosowania poszło o pona... więcej »
 
 

Opolskie z najniższą frekwencją w kraju

Data dodania: 2018-10-21
PKW podała frekwencję w wyborach samorządowych o godz. 17. W województwie opolskim wynosi ona 37 proc., co jest najniższym wynikiem wśród polskich województw. więcej »
 
 

Opolska policja bada kilkanaście zgłoszeń...

Data dodania: 2018-10-21
Większość z nich dotyczy zakłócania ciszy wyborczej lub też niszczenia plakatów. Policji zgłaszano m.in. umieszczanie postów na Facebooku, spotów w telewizji, ale także rozwieszan... więcej »
 
 

Najwyższa frekwencja w Strzeleczkach, najniższa w...

Data dodania: 2018-10-21
O godz. 13 opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego podała pierwsze dane dotyczące frekwencji. W województwie opolskim do głosowania poszło jak dotąd 13,84 proc. uprawnionych. więcej »
 
 

Jak opolski sztab PiS dał się nabrać narracji TVP...

Data dodania: 2018-10-21
Tuż po godz. 21 TVP Info poinformowała, że w skali kraju Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe. Początkowa euforia w opolskim sztabie PiS szybko przerodziła się w maraz... więcej »
 
 

Arkadiusz Wiśniewski: Mam nadzieję, że nadal...

Data dodania: 2018-10-21
Prezydent Opola może już być spokojny o reelekcję. Teraz liczy na dobre wyniki swojego komitetu w wyborach do rady miasta. Z najbliższymi współpracownikami o pracy podczas kolejnej ka... więcej »
 
 

Radość w sztabie PO. Czy w sejmiku utrzyma się...

Data dodania: 2018-10-21
Zakończenie ciszy wyborczej i ogłoszenie pierwszych sondażowych wyników przywitano w sztabie Platformy Obywatelskiej euforią. "PiS jest w odwrocie i zaczyna mieć kłopoty" - komentuj... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 2440
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola