Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z Panem Arkadiuszem Talikiem - Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Prezydent Miasta Opola serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem Arkadiuszem Talikiem – Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych, poświęcone praktycznym aspektom prawidłowego rozliczania dotacji przyznanych z budżetu Miasta Opola dla organizacji pozarządowych. Spotkanie odbędzie się w dniu 3 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00 w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Koraszewskiego 7-9 w Opolu. Omawiana tematyka: Obowiązki Urzędu Miasta Opola, który zleca realizację zadań publicznych oraz organizacji pozarządowych, które otrzymują wsparcie finansowe ze środków publicznych. Praktyczna analiza stwierdzanych nieprawidłowości oraz przyczyn ich powstawania. Ustandaryzowane znaczenie pojęcia „wykorzystanie dotacji”. Przesłanki zwrotu dotacji udzielonej z budżetu Miasta Opola w przypadku stwierdzenia: niewykorzystania dotacji, wykorzystania niezgodnie z przeznaczeniem bądź pobrania dotacji nienależnie lub w nadmiernej wysokości. Finansowanie przez jednostki samorządu terytorialnego zadań z zakresu pożytku publicznego. Praktyczne ustalenia organów kontroli (w tym regionalnych izb obrachunkowych oraz Najwyższej Izby Kontroli). Zakres odpowiedzialności osoby, która w imieniu podmiotu niezaliczanego do sektora finansów publicznych realizuje czynności związane z wykorzystaniem lub dysponowaniem środkami publicznymi. Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych związana z dotacjami, w tym charakterystyka czynów naruszających dyscyplinę finansów publicznych oraz orzekane sankcje za naruszenie przepisów prawa. Share Tweet Google Plus Share Whatsapp

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=137079
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola