Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ogłoszenie o uzupełniającym naborze wniosków w ramach programu Czyste Powietrze - Oddech Dla Opola

Data publikacji: 2018-08-01, Data modyfikacji: 2018-08-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Na podstawie § 5 ust. 1 Uchwały Nr LIX/1170/18 Rady Miasta Opola z dnia 19 kwietnia 2018 r. w sprawie określenia zasad udzielania i rozliczania dotacji celowych z budżetu Miasta Opola w ramach „Programu czyste powietrze-oddech dla Opola” – ogłaszam nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Opola od beneficjentów (osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych posiadających tytuł prawny do nieruchomości na terenie miasta Opola) zainteresowanych uzyskaniem dotacji na następujące zadania: 1. Zmianę źródła ciepła opartego na paliwie stałym na źródło proekologiczne: przyłączenie do sieci ciepłowniczej; ogrzewanie gazowe; ogrzewanie elektryczne; ogrzewanie olejowe; montaż pompy ciepła; montaż kotła spełniającego minimum standard emisyjny zgodny z 5 klasą, jeżeli korzystanie z tego typu sposobu ogrzewania jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, w przypadku realizacji zadania na terenie objętym planem; 2. Zakup i montaż ww. proekologicznego systemu ogrzewania dla nowo wzniesionego budynku jednorodzinnego; 3. Instalację kolektorów słonecznych lub pomp ciepła do podgrzewania wody użytkowej i/lub jako instalacji wspomagających system centralnego ogrzewania. Uzupełniający nabór wniosków skierowany jest do Beneficjentów, którzy mają możliwość  wykonać inwestycję i rozliczyć tj. złożyć wniosek rozliczający R1 wraz z wymaganymi załącznikami do dnia 15 października br. Od dnia 1 sierpnia 2018 r. Beneficjenci zainteresowani otrzymaniem dotacji powinni składać wnioski P1 lub P2 o udzielenie dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Opola w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola, Plac Wolności 7-8 pok. 319 w godzinach pracy urzędu. Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel, jednak nie dłużej niż do dnia 17 sierpnia br. Przyjmowane będą tylko wnioski kompletne, posiadające wszystkie wymagane dokumenty. Rozpoczęcie realizacji zadania może nastąpić dopiero po podpisaniu umowy dotacji z Miastem Opole, na podstawie złożonego kompletnego wniosku. Szczegółowe zasady udzielania i rozliczania dotacji dostępne są pod linkiem

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=130032
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola