Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Specjalna sobota dla lekarzy w opolskim ZUS-ie

Data publikacji: 2018-05-16, Data modyfikacji: 2018-05-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Specjalna sobota dla lekarzy w opolskim ZUS-ie

Opolskie placówki ZUS otwierają drzwi dla lekarzy, którzy jeszcze nie zaufali elektronicznym zwolnieniom lekarskim. Już 19 maja w ramach Białej Soboty lekarze i osoby współpracujące będą mogły dowiedzieć się wszystkiego na temat e-zwolnień. Inicjatywa jest skierowana do prawie trzech tysięcy opolskich lekarzy.


Lekarze w naszym regionie co piąte zwolnienie chorobowe wypisują pacjentom na klawiaturze komputera. Ci, którzy robią to od miesięcy, nie wyobrażają sobie powrotu do papierowych druków i długopisu. Ponad 1600 medyków już teraz może wystawiać e-zwolnienia, dzięki temu, że ma już swój profil na zusowskiej Platformie Usług Elektronicznych. Jednak większość, ciągle wierna jest tradycyjnej ale bardziej czasochłonnej formie. Opolski Oddział ZUS chce udzielić wyjaśnień na pytania i wątpliwości lekarzy dotyczące elektronicznych zwolnień, również w kontekście pracodawcy i pacjenta.

- Specjalnie dla lekarzy otwieramy sale obsługi klientów w najbliższą sobotę. Od godziny 9.00 do godziny 14.00 nasi eksperci będą prowadzić indywidualne konsultacje dotyczące wystawiania e-zwolnień. Pomogą też założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych. Każdemu lekarzowi, który przyjdzie do nas ze swoim laptopem czy pendrivem pomożemy uzyskać certyfikat do wystawiania e-ZLA - zachęca Radosław Siczewski, koordynator akcji ZUS w województwie opolskim.

Biała Sobota będzie okazją do przedstawienia nowej usługi w ZUS czyli doradcy do spraw e-zwolnień. Od początku maja w siedzibie oddziału w Opolu i we wszystkich inspektoratach Zakładu na terenie województwa dla zainteresowanych, głównie lekarzy i osób współpracujących jest dostępny ekspert od elektronicznych zwolnień lekarskich.
- Nasza oferta nie ogranicza się do jednostkowego wydarzenia jakim będzie Biała Sobota. Oferujemy stałą pomoc w kwestiach technicznych, ale też obiegu dokumentacji po wejściu w życie przepisów o obowiązkowych e-zwolnieniach. Doradcy do spraw e-ZLA pokażą jak wystawić i anulować zwolnienie, jak uzyskać darmowy certyfikat ZUS, który jest prosty i intuicyjny w obsłudze - wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Na Opolszczyźnie jeszcze ponad 1100 lekarzy nie zarejestrowało się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Z tego prawie połowa praktykuje na co dzień w Opolu i powiecie opolskim. Z niespełna trzech tysięcy lekarzy uprawnionych do orzekania o czasowej niezdolności do pracy, tylko około 450 regularnie wystawia e-zwolnienia.

- Jako doradcy do spraw e-ZLA każdemu zainteresowanemu pomożemy przetestować system zwolnień elektronicznych. Jeśli będzie taka potrzeba, krok po kroku przejdziemy
z lekarzem cały proces wystawiania zwolnienia chorobowego bez użycia papierowych formularzy. Odpowiemy przy tym na każde pytanie – mówi Grzegorz Kolat, doradca do spraw e-zwolnień.

Otwarty dzień dla lekarzy jest organizowany we wszystkich inspektoratach ZUS w województwie opolskim. Pracownicy ZUS będą do usług wszystkich zainteresowanych od godz. 9.00 do godz. 14.00.

Sebastian Szczurek, Źródło artykułu: Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS w Opolu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski opolskie

    Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

    Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

    Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola