Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"PSTRYK OPOLE" - gratulujemy zwycięzcom

Data publikacji: 2018-11-16, Data modyfikacji: 2018-11-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 30 października do 9 listopada trwał konkurs fotograficzny na zdjęcia, które ukażą się w kalendarzu miejskim na 2019 rok. Pomimo krótkiego okresu na zgłaszanie zdjęć, konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do Wydziału Promocji swoje zgłoszenia przesłały 153 osoby, co łącznie dało 420 fotografii do oceny jury. Około 90% zgłaszających wysłało po 3 fotografie. Tematyka zdjęć była bardzo różnorodna, jednak pojawiały się motywy lub miejsca, które dominowały: przede wszystkim Opolska Wenecja w różnych odsłonach, najczęściej nocą, o różnych porach roku; Most Groszowy sfotografowany z każdej strony, nawet z góry; Wyspa Bolko, Odra i Młynówka, opolskie mosty i panoramy, a także pejzaże spoza centrum miasta. Jury wybrało 12 fotografii 10 autorów, nagradzając również trzy najlepsze zdjęcia: I miejsce – Michał Praski (Most Groszowy z góry) – nagroda 700 zł II miejsce – Paweł Grygiel (Fajerwerki) – nagroda 500 zł III miejsce – Marek Śliwiński (Most Groszowy nocą) – nagroda 300 zł Agnieszka Nosek (opolska Młynówka), Bartłomiej Trojański (Młynówka zimą), Piotr Barański (Amfiteatr), Paweł Uchorczak (Most Groszowy zimą), Piotr Kostuś (Dworzec Główny), Piotr Kostuś (Plac Jana Pawła II), Jerzy Stemplewski (Opolski Teatr Lalki i Aktora), Jerzy Stemplewski (Mury obronne), Monika Szczepaniak-Kukiełka (Staw na Wyspie Bolko) Dla jury ważna była kreatywność i dobra kompozycja zdjęcia, ale nie tylko. „Szukaliśmy fotografii, które będą się dobrze prezentowały w dużym formacie i nie znużą odbiorcy w przeciągu całego miesiąca. Ważne też było nietypowe spojrzenie na prezentowane miejsca“ – wyjaśnia Sławomir Mielnik z Fundacji 2.8, który zasiadał w jury konkursu. Kalendarz pojawi się jeszcze w grudniu i będzie go można wygrać w konkursach na fanpage’u Opola. Share Tweet Google Plus Share Whatsapp

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=136825
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola