Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przekazanie sprzętu ratowniczego jednostkom OSP z terenu miasta Opola w ramach zadania współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 31.07.2018 r. nastąpiło przekazanie sprzętu ratowniczego niezbędnego do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa, zakupionego w ramach projektu „Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Opola w sprzęt ratowniczy” w ramach zadania współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Po dokonaniu oceny wniosków oraz potrzeb danych jednostek w ramach projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. zakupiono: 4 defibrylatory, 3 pełne zestawy ratownictwa medycznego R1 (obejmujące torby ratownicze, nosze typu deska i szyny Kramera), 1 dodatkowe nosze typu deska, 2 parawany do osłony miejsca wypadku, 1 detektor jednogazowy, 2 zestawy uniwersalnych klinów do stabilizacji pojazdów, 1 zestaw sprzętu oznakowania terenu akcji, 1 osłonę zabezpieczającego poszkodowanego, 3 zabezpieczenia poduszek powietrznych kierowcy i pasażera, 4 latarki akumulatorowe, 1 zbijak do szyb, 1 piłę ratowniczą do szyb klejonych, 1 nóż do pasów, 2 zestawy pokrowców ochronnych na ostre krawędzie, 1 bosak dielektryczny i 1 pilarka do drewna. Ogólna wartość zakupionego sprzętu wynosi 58.680,75 zł z czego 58.093,94 zł stanowiło dotację ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Pozostałe środki pochodziły z budżetu miasta Opola. Zakup nowego sprzętu wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo osób poszkodowanych zwiększając szanse na uratowanie ich zdrowia lub życia, a jednocześnie da strażakom możliwość skutecznego udzielania pierwszej pomocy. Pozwoli też jednostkom OSP z terenu miasta Opola spełnić normatyw jaki mają założony w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a dwóm jednostkom, które są z poza KSRG ułatwi w przyszłości przystąpienie do Systemu.

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=132179
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola