Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Przebudowa placów miejskich w Opolu

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Nr umowy o dofinansowanie RPOP.05.03.01-16-0037/16-00 Data podpisania umowy o dofinansowanie 31.07.2017 r. Fundusz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Program Regionalny Program Operacyjny Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 Lider projektu Miasto Opole Partnerzy projektu Opolska Fundacja Filmowa OFFilm Horyzont – Fundacja Pomocy Dzieciom i Rodzinie Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora Fundacja „Dla Dziedzictwa” Wartość projektu ogółem 8 401 909,36 Wartość wydatków kwalifikowalnych 8 401 909,36 Wartość dofinansowania 3 999 308,86 Okres realizacji projektu 01.04.2017 r. – 29.11.2019 r. Przedmiotem realizacji projektu pn. Przebudowa placów miejskich w Opolu  jest przebudowa i rewaloryzacja obiektów dziedzictwa kulturowego tj. dwóch placów miejskich zlokalizowanych w centrum Miasta tj. Placu Jana Pawła II i Placu Św. Sebastiana. W wyniku inwestycji na terenie obu placów powstaną nowe przestrzenie przeznaczone na cele kulturalne i rekreacyjne, w tym na organizację wydarzeń o charakterze kulturalnym. Poprawiona zostanie komunikacja w obrębie placów, poprawie ulegnie też estetyka placów i ich otoczenia. Realizacja projektu ma na celu również ekspozycję dziedzictwa kulturowego obiektów zlokalizowanych na placach i w bezpośrednim sąsiedztwie obu placów, a także nadanie placom nowych funkcji kulturalnych i rekreacyjnych. Oba place staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym mieszkańcom miasta wypoczynek przy jednoczesnym zapewnieniu rozrywek o charakterze kulturalnym. Cele ogólne projektu można określić jako: – przywrócenie funkcji kulturalnej zaniedbanym terenom historycznego centrum Miasta, – stymulacja rozwoju kulturalnego regionu (organizacja imprez, pokazów plenerowych, infrastruktura do zajęć z zakresu stymulacji sensorycznej), – poprawa estetyki obiektów zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie centrum Miasta, – poprawa atrakcyjności kulturalno-społecznej Opola, – poprawa dostępu do informacji o ofercie kulturalnej miasta i Aglomeracji Opolskiej. Wszystkie cele powiązane są z celem głównym – poprawą dostępności do zasobów kulturowych Miasta dla jego mieszkańców. Projekt realizowany jest w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi. Udział partnerów w projekcie dotyczy prowadzenia działań informacyjno-promocyjnych i edukacyjnych związanych z realizowanym przedsięwzięciem. Wszystkie przedsięwzięcia edukacyjne i informacyjno-promocyjne nawiązują do dziedzictwa kulturowego Opolszczyzny ze szczególnym uwzględnieniem historii Opola i obu przebudowywanych placów. Projekt nr RPOP.05.03.01-16-0037/16 Umowa o dofinansowanie nr RPOP.05.03.01-16-0037/16-00 z dnia 31 lipca 2017 r. Share Tweet Google Plus Share Whatsapp

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=136726
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    opolski opolskie

    Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

    Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

    Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola