Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Opola o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu dokumentu "Plan adaptacji miasta Opola do zmian klimatu do roku 2030"

Data publikacji: 2018-10-03, Data modyfikacji: 2018-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Na podstawie art. 39 ust. 1, w związku z art. 47 oraz art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz.U. z 2017r. poz.1405 ze zm.), zawiadamiam o przystąpieniu do przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu dokumentu pn. „Plan adaptacji miasta Opola do zmian klimatu do roku 2030”. Z treścią projektu dokumentu pn. „Plan adaptacji miasta Opola do zmian klimatu do roku 2030” oraz z treścią Prognozy oddziaływania na środowisko ww. projektu dokumentu, a także pozostałą dokumentacją w ww. sprawie, można zapoznać się w terminie od 02.10.2018r. do 23.10.2018r.: – w siedzibie Urzędu Miasta Opola, w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, ul. Krawiecka 13,     pok.8, w godzinach pracy Urzędu, tj.: poniedziałek – środa: 730 – 1530, czwartek: 730 – 1700, piątek: 730 – 1400, – na stronie internetowej Urzędu Miasta Opola pod adresem: https://www.bip.um.opole.pl/?obwieszczenia=1&rok=2018&mc=10&eid=2960 Uwagi i wnioski do projektów ww. dokumentów mogą składać wszyscy zainteresowani, w terminie do 23.10.2018r. (włącznie): – w formie pisemnej na adres: Urząd Miasta Opola, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Pl. Wolności 7-8, 45-018 Opole; – ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miasta Opola, w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa,   ul. Krawiecka 13, pok.8, w godzinach pracy Urzędu, tj. od poniedziałku do środy oraz w piątek od 7.30 do 15.30, a w czwartek od 7.30 do 17.00; – za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na adres: osr@um.opole.pl, bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym, z dopiskiem „konsultacje społeczne – projekt MPA”. Organami właściwymi do dokonania opinii w przedmiotowej sprawie są: Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Opolu. Prezydent Miasta Opola jest organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków. Zgodnie z art. 41 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko  (t.j. Dz.U. z 2017r. poz.1405 ze zm.), uwagi i wnioski złożone po upływie ww. terminu pozostawione zostaną bez rozpatrzenia.

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=134624
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola