Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nasadzenia roślin przy ul. Tarnopolskiej

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 06-07 września w godzinach 7:00-15:00 przy ul. Tarnopolskiej pracownicy Zakładu Komunalnego, we współpracy z Urzędem Miasta, przeprowadzą akcję sadzenia drzew, krzewów i bylin. Jest to następny etap prac związanych z uzupełnianiem terenów zieleni miejskiej i tworzeniem miejsc wypoczynku. Projekt przewiduje posadzenie drzew (iglastych i liściastych), krzewów oraz traw w otoczeniu łąki kwietnej, w taki sposób, aby łączyć rośliny o różnych kolorach i fakturach liści, pokrojach. Kompozycję zieleni wysokiej i średniej dopełnią wprowadzone dodatkowo gatunki bylin o różnej porze kwitnienia (od wiosny do późnej jesieni) oraz o różnej kolorystyce kwiatów (od bieli, fiolet poprzez żółte, aż po czerwień). Na tym terenie będą również ustawione ławki oraz kosze. Powyższy teren zieleni będzie stanowił przedłużenie zrealizowanego w 2017 roku Parku Edukacyjno –  Sensorycznego, co zwiększy jego atrakcyjność i wprowadzi urozmaicanie. Łącznie projekt zakłada posadzenie 53 drzew (w tym 16 iglastych) i 687 krzewów oraz ok. 194 bylin. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do włączenia się w ww. akcję.  

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=132132
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola