Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nagrody Miasta Opola za osiągnięcia w dziedzinie kultury

Data publikacji: 2018-09-03, Data modyfikacji: 2018-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski  serdecznie zaprasza do zgłaszania kandydatów do Nagród Miasta Opola za osiągnięcia w dziedzinie kultury w roku 2018 w następujących kategoriach: nagroda promocyjna za aktywność kulturalną promującą miasto w kraju i za granicą; nagroda za wybitną działalność artystyczną i twórczą; nagroda dla animatorów kultury za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury; nagroda w dziedzinie ochrony dziedzictwa kultury za wyróżniające dokonania w zakresie opieki i ochrony dóbr kultury na terenie Opola; nagroda za mecenat nad rozwojem kultury i ochroną jej dóbr; nagroda za całokształt dokonań twórczych i artystycznych. Wniosek o przyznanie nagrody mogą składać: 1) radni Miasta Opola; 2) instytucje kultury; 3) organizacje pozarządowe prowadzące działalność statutową w obszarze kultury; 4) uczelnie wyższe. Wnioski o przyznanie nagród (jeden w danej kategorii), wraz z wyczerpującym uzasadnieniem należy złożyć w terminie do 15 września br. w Wydziale Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola, 45-053 Opole, ul. Żeromskiego 3. Uchwała w sprawie zasad przyznawania nagród https://prawomiejscowe.um.opole.pl/institution/18386/legalact/6716/18386 W załączniku wniosek o przyznanie nagrody.    

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=131897
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola