Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs dla Szkół Podstawowych pn. "Zielone płuca Opola"

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu Miasta Opola  do udziału w konkursie pn. „Zielone płuca Opola”, który jest wydarzeniem realizowanym w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn. „Czyste powietrze – oddech dla Opola”. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów tematyką ochrony powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem roli zieleni w jego oczyszczaniu. W konkursie mogą brać udział uczniowie opolskich szkół podstawowych, z podziałem na trzy kategorie wiekowe:  uczniowie klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Tematem pracy powinna być rola zieleni miejskiej w ochronie powietrza. Prace plastyczne należy wykonać techniką, zgodną z kategorią wiekową: klasa I-III – rysunek lub malunek wykonany farbami bądź kredkami na kartce z bloku technicznego w formacie A4 klasa IV-VI – praca przestrzenna, wykonana dowolną techniką (glina, drewno itp.) klasa VII-VIII – plakat wykonany za pomocą dowolnego programu graficznego, dostarczony jako wydruk w formacie A4, a także w formie elektronicznej na płycie CD. Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach. Organizatorem i koordynatorem I etapu – szkolnego  pozostaje nauczyciel lub wychowawca placówki, który jest zobowiązany do przeprowadzenia przeglądu złożonych do konkursu prac i wybrania w oparciu o ustalone przez siebie kryteria maksymalnie trzech najlepszych prac z każdej szkoły (w każdej kategorii). Prace należy przekazać osobiście bądź listownie do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola (pl. Wolności 7-8, pok. 323). Osobą do kontaktu jest p. Marcin Węgrzyn – Kierownik Referatu Planowania i Finansowania Ochrony Środowiska w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa, tel. 77 45 11 997. Prace należy przekazać do 15 listopada 2018 r. wraz z kartą zgłoszenia oraz oświadczeniem o przetwarzaniu danych osobowych. W każdej kategorii konkursowej zostaną przyznane trzy nagrody główne w postaci: I MIEJSCE:  słuchawki bezprzewodowe II MIEJSCE: głośnik bezprzewodowy III MIEJSCE: powerbank Szczegółowe informacje nt. konkursu oraz kartę zgłoszenia zawiera Regulamin, który można pobrać w załączniku.     Share Tweet Google Plus Share Whatsapp

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=134828
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola