Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jan Paweł II - Świadek Nadziei

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”. Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu zwracał szczególną uwagę, na to jak ważna jest nadzieja. Bez niej nie da się budować, przezwyciężać trudów codzienności. Być wiernym swoim wyborom. Jan Paweł II – świadek nadziei. Pod takim tytułem, 14 października na placu Jana Pawła II w Opolu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Koncert upamiętniający 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Wystąpią: Natalia Niemen, Marika, Joanna Smajdor oraz Marcin Jajkiewicz z zespołem pod kierownictwem Michała Dziewińskiego. Zaprezentują utwory uwielbieniowe. Zarówno te najbardziej popularne, kojarzące się z chrześcijańskim nurtem, jak te mniej oczywiste, które w swojej warstwie tekstowej mówią o miłości i nadziei. Aranżacje przygotowane na tę okazję będą miały różnorodny charakter. Od tych refleksyjnych po znacznie bardziej dynamiczne. Dobór artystów będzie doskonałą okazją do wysłuchania koncertu na bardzo wysokim poziomie artystycznym. W tracie widowiska, będzie można oglądać zdjęcia z różnych okresów pontyfikatu papieża Polaka oraz wysłuchać historii z jego życia, prezentowanych przez aktora Krzysztofa Jarotę. Koncert poprowadzi dziennikarka telewizyjna, autorka bloga i książki „Bóg w wielkim mieście” – Katarzyna Olubińska, której postać Jana Pawła II była szczególnie bliska. Wydarzenie będzie szansą do zaprezentowania mieszkańcom placu Jana Pawła II po jego rewitalizacji. Opolanie będą tego dnia mogli wziąć udział także w grze miejskiej oraz obejrzeć pokaz z udziałem Teatru Tańca i Ruchu z Ogniem – Mantikora. Share Tweet Google Plus Share Whatsapp

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=134816
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola