Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

IV Festiwal Dzielnic

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Przed nami IV edycja Festiwalu Dzielnic. Po raz pierwszy w tak licznym składzie rad dzielnic. Ich przedstawiciele przygotowują mnóstwo atrakcji dla wszystkich przybyłych opolan! Opolskie dzielnice tworzą jedno miasto, jednak różnią się od siebie między innymi pod względem powierzchni, liczby ludności, układu urbanistycznego, czy też struktury demograficznej. Domeną mniejszych dzielnic są przeważnie dobrze rozwinięte relacje sąsiedzkie oraz duży poziom zintegrowania społecznego. Z kolei dużym osiedlom towarzyszy zwykle mnogość placówek oświaty, instytucji kultury, czy też dostatek obiektów sportowych, co przekłada się na większe możliwości organizacyjne. Całą swoją różnorodność, dokonania oraz sukcesy dzielnice zaprezentują wszystkim mieszkańcom Opola podczas wydarzenia, jakim jest właśnie Festiwal Dzielnic. W tym roku Festiwal potrwa dwa dni! Startujemy w sobotę 22 września I Turystycznym Rajdem Samochodowym „Dzielnicami Opola”, a kończymy w niedzielę 23 września wspólnym, radosnym piknikiem w Parku Miejskim na Osiedlu im. Armii Krajowej, gdzie podczas spotkania u stóp popularnej „Górki śmierci” będziemy mogli wziąć udział w grach, zabawach i rywalizacjach międzydzielnicowych. Spośród wszystkich uczestników, którzy ukończą wymaganą liczbę zadań przygotowanych przez poszczególne dzielnice, rozlosujemy nagrody.  Na zakończenie IV Festiwalu Dzielnic wręczona zostanie nagroda główna – miejska hulajnoga XXL. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku! Osoby chętne do udziału w Turystycznym Rajdzie Samochodowym mogą się zgłaszać mailowo do dnia 16 września 2018 r., na adres dzielnice@um.opole.pl z dopiskiem „Turystyczny Rajd Samochodowy”. Należy podkreślić, iż ta część Festiwalu Dzielnic pomimo nieodzownego słowa „RAJD” skierowana jest do każdego mieszkańca posiadającego prawo jazdy oraz chęć dobrej zabawy. Uczestnicy rajdu będą poruszali się w ruchu drogowym z poszanowaniem przepisów, więc nie są potrzebne specjalne umiejętności, czy też sportowy samochód. Przypominamy także mieszkańcom, którzy brali udział w Wieloboju Rodzinnym podczas IV Święta Lata, że wrzucone przez nich do urny karty zabawy, biorą udział we wspólnym losowaniu nagród. Pozostaje jedynie życzyć sobie dobrej pogody, bowiem co do potencjału tkwiącego w dzielnicach składających się na Stolicę Polskiej Piosenki, nie może być wątpliwości!  

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=132820
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola