Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I Samochodowy Rajd Turystyczny "Dzielnicami Opola" 2018

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Stowarzyszenie Przyjaciół Grudzic we współpracy z radami dzielnic Miasta Opola zapraszają wszystkich chętnych do udziału w  I Samochodowym Rajdzie Turystycznym „Dzielnicami Opola” 2018. Zadaniem wydarzenia jest integracja międzydzielnicowa, dobra zabawa oraz pokazanie mieszkańcom swojej obecności i ważnej roli jaką pełnią w strukturze miejskiej. Formuła rajdu uwzględnia przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i nie będzie stanowić zagrożenia dla osób i mienia. Czas przejazdu trasy nie jest liczony do punktacji rajdowej. O lokacji punktów kontrolnych oraz czasie przejazdu poinformowane zostały służby porządkowe.   Start: Tereny przy strzelnicy PZŁ Grudzice ul . Strzelecka Meta rajdu: Tereny przy ” Zagłoba” Grudzice ul. Strzelecka Zbiórka załóg na starcie o godz. 9:30 Rozpoczęcie rajdu około godz. 10:00 Czas przejazdu 4 godziny. Zgłoszenia uczestnictwa Zgłoszenia przyjmowane będą do 12 października 2018 r. w Radach Dzielnic, które prześlą listę uczestników do 13 października lub pod adresem e-mail: srtdo@pzm.opole.pl.  Załoga może liczyć od 2 do 4 członków w niezmienionym ilościowo składzie na całej trasie rajdu. Załogi jednoosobowe, na którymkolwiek odcinku trasy, nie będą klasyfikowane. Ze względów organizacyjnych liczbę załóg ograniczono do 3 z każdej dzielnicy Opola. W przypadku mniejszej ilości załóg z danej dzielnicy organizator może uzupełnić listę startową załogami z listy rezerwowej. Numery startowe Załogi otrzymają kolejne numery startowe według zgłoszeń na starcie przy wpłaceniu wpisowego, które wynosi 10 zł od załogi. Załoga otrzymuje na starcie: numer startowy pod szybę samochodu x 2, mapę z opisem każdej dzielnicy i oznaczeniem punktu kontrolnego,  kartę kontrolną do zbierania pieczątek z każdego punktu oraz pakiet startowy. Punkty kontrolne: Armii Krajowej , Bierkowice , Borki , Brzezie , Chabry , Chmielowice , Czarnowąsy, Gosławice , Groszowice , Grotowice , Kolonia Gosławicka , Krzanowice , Malina , Malinka , Nadodrze , Nowa Wieś Królewska , Półwieś , Sławice , Stare Miasto , Szczepanowice-Wójtowa Wieś , Śródmieście , Świerkle ,Winów , Wróblin , Wrzoski , Zakrzów , Zaodrze, Żerkowice. Każdy punkt kontrolny (pieczątka) 1 pkt. Dodatkowo 1 pkt. za każdą próbę   Kierowca oświadcza, że posiada aktualne ubezpieczenie NW i OC oraz aktualne badania techniczne. Impreza organizowana jest na zasadach niekomercyjnych. Zasady uczestnictwa określa regulamin imprezy. Podpisanie zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości i stosowania zapisów regulaminów imprezy. Share Tweet Google Plus Share Whatsapp

Pełna treść wiadomości na: opole.pl/?p=134801
opole.pl, Źródło artykułu: opole.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  opolski opolskie

  Powiat opolski - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w środkowej części województwa opolskiego, a stolicą i siedzibą jego władz jest Opole. Samo miasto Opole stało się miastem na prawach powiatu. W jego skład wchodzą gminy: Niemodlin, Ozimek, Prószków, Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Murów, Popielów, Tarnów Opolski, Tułowice i gmina Turawa.

  Poziom urbanizacji powiatu to 14,52%.

  Wszyscy turyści bez problemu zagospodarują swój czas. Szczególnie zainteresowani zabytkami sakralnymi będą usatysfakcjonowani. Zobaczą oni drewniane, jak i murowane kościoły, a także klasztory. Poza tym odwiedzić wypada zabytki kultury technicznej, naukowej i muzea. Warto też wspomnieć o bogactwie naturalnym ziem powiatu. Wielbiciele przyrody muszą zajść do Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to jeden z największych parków tego typu w Polsce.    

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola